Zamykanie żylaków

Zamykanie żylaków Warszawa Medical Hair & Esthetic

Już od kilkudziesięciu lat żylaki leczy się chirurgicznie, podwiązując i usuwając uszkodzone naczynia. W ostatnim dziesięcioleciu nastąpił jednak rozwój bardziej nowoczesnych i mniej inwazyjnych metod, które stopniowo zastępują dotychczasowe, tradycyjne rozwiązania. Za niewątpliwe atuty takich sposobów leczenia należy uznać szybki powrót do normalnego funkcjonowania pacjenta, mniejsze zagrożenie powikłaniami po zabiegu oraz większe zadowolenie z efektów. Jedną z innowacyjnych metod dostępnych między innymi w naszej klinice w Warszawie (centrum flebologii Warszawa Medical Hair & Esthetic) jest zamykanie żylaków przy pomocy pary wodnej, zobacz – leczenie żylaków nóg parą wodną.

Tak zwana metoda SVS (Steam Vein Sclerosis) polega na wprowadzaniu do wnętrza uszkodzonych naczyń żylnych nóg niewielkich objętości pary wodnej o wysokiej temperaturze. Taka procedura powoduje termiczne uszkodzenie naczyń, kontrolowany stan zapalny i wreszcie obkurczenie ścian, a to w końcowym etapie prowadzi do zaniku żylaków. Obrzęk znacząco zmniejsza światło żylaka, a ustępujący stan zapalny powoduje najpierw włóknienie, a później zarastanie wadliwej struktury. Obumarłe części naczynia są w naturalny sposób usuwane przez organizm (odpowiadają za to makrofagi – komórki układu żernego).

 

zamykanie żylaków

 

Zamykanie żylaków parą wodną praktykuje się od dekady. SVS to koncepcja francuskiego profesora René Milleretta, który współpracuje z naszą kliniką w Warszawie. Choć metoda powstała w ośrodku w Alpach, jej skuteczność sprawiła, że w błyskawicznym tempie zyskała popularność i dzisiaj jest stosowana w kilkunastu krajach europejskich, również w Polsce, warto dowiedzieć się też czym jest skleroterapia żylaków.

Klinika Flebologii Warszawa

Medical Hair & Esthetic
Arabska 5
03-977 Warszawa
Tel.: 22 403 64 26
Tel. kom.: 695 938 094
E-mail: warszawa@ChirurgiaEstetyczna.pl
Facebook / KlinikaPoland
YouTube / MedicalEsthetic

Klinika Flebologii Lublin

Medical Hair & Esthetic
Braci Wieniawskich 12B
20-844 Lublin
Tel.: 81 740 90 30
Tel. kom.: 609 202 229
E-mail: lublin@ChirurgiaEstetyczna.pl
Facebook / KlinikaPoland
YouTube / MedicalEsthetic