Para wodna veno steam

Likwidacja żylaków przy użyciu pary wodnej

Metoda z użyciem pary wodnej (Veno Steam™)

Wykorzystanie pary wodnej do termoablacji niewydolnej żyły odpiszczelowej jest autorskim pomysłem (badania doświadczalne z 2007 roku) współpracującego z nami Dr René Milleret. Francuski lekarz znany jest w całej Europie ze swoich innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie chirurgii naczyniowej. Dr René Milleret wykonał już kilka tysięcy zabiegów metodą pary wodnej.

VenoSteam™ pozwala na skuteczne „lecznicze zamykanie” większości rodzajów żylaków: pni żylnych GSV, SSV, bocznic, nawrotowych a także perforatorów przy dużym zadowoleniu i satysfakcji leczonych (9,25 w 10 pkt. Skali!). Podawany nośnik energii jest w pełni naturalny dla człowieka stanowiąc jego środowisko. Metoda może być łączona ze skleroterapią i flebektomią.

Zabieg trwa około 30 do 40 minut i wykonuje się go pod kontrolą USG. Po zabiegu pacjent pozostaje pod obserwacją lekarską przez około 1 – 3 godzin. Po tym czasie można opuścić klinikę, a następnego dnia można powrócić do swoich codziennych zajęć.

Dr n. med. Piotr Niedziela - usuwanie żylaków parą wodną
Dr René Milleret - usuwanie żylaków parą wodną

Ryzyko oparzenia czy poablacyjnego zapalenia żyły jest w przypadku pary wodnej zminimalizowane. W przypadku pary wodnej działanie wysokiej temperatury ograniczone jest do jedynie 1 s (jednej sekundy) na 1 cm żyły, a w przypadku radiofrekfencji trwa aż 20 s na 7 cm żyły!

W porównaniu z metodą laserową czy metodą z użyciem prądu o częstotliwości radiowej, które są wykorzystywane w ambulatoryjnym leczeniu żylaków od ponad 10 lat i które w wielu przypadkach zastąpiły klasyczną metodę strippingu (chirurgicznego usuwania żył), metoda z użyciem pary wodnej ma wiele zalet, takich jak:

MINIMALNA INWAZYJNOŚĆ: Żylaki zostają zamknięte dzięki wprowadzeniu w światło żyły niewielkiej ilości pary wodnej poprzez giętki cewnik o średnicy 1,2 mm

BRAK BLIZN: Metoda nie pozostawia blizn, nie powoduje powstawania krwiaków, co może mieć miejsce w przypadku leczenia metodami tradycyjnymi (stripping)

BRAK OPARZEŃ: Metoda nie niesie za sobą ryzyka oparzeń, które mogą wystąpić w metodzie laserowej
ZABIEG W CIĄGU JEDNEGO DNIA: Po zabiegu wykonanym metodą z wykorzystaniem pary wodnej pacjent może powrócić do normalnego trybu już tego samego dnia.

BEZPIECZEŃSTWO: W porównaniu z dwiema pozostałymi metodami termicznymi stosowanymi w ambulatoryjnym leczeniu żylaków, czyli metodą z użyciem lasera lub prądu o częstotliwości radiowej, punkt przegrzania w metodzie z wykorzystaniem pary wodnej jest bardzo wysoki, ponieważ proces przewodzenia ciepła zachodzi bardzo szybko. W metodzie radiofrekwencji 7 cm odcinek żyły poddaje się działaniu wysokiej temperatury przez 20 sekund. W metodzie z użyciem pary wodnej (VenoSteam™) ten sam efekt osiąga się w ciągu 1 sekundy!

UNIWERSALNOŚĆ: Metody termiczne z wykorzystaniem fal o częstotliwości radiowej stosowane są głównie w celu obliteracji (zamykania) żył odpiszczelowych. Nie są one jednak dobrym rozwiązaniem w leczeniu dużych lub nawracających żylaków jak również żylaków pękniętych.

Czy zabieg parowego usuwania żylaków jest bolesny?
Czy metodą parową można usuwać także duże żylaki?

Dodatkowe zalety pary wodnej VenoSteam™:

 

  • Metoda jest skuteczna w leczeniu wszystkich rodzajów żylaków.
  • Para wodna docieta do wszystkich zakątków żył!
  • Żylaki bocznic i żylaki pniowe można usunąć w ramach jednego zabiegu.
Jak usuwamy duże żylaki

Wśród metod termalnych preferujemy wykorzystanie pary wodnej: system VenoSteamfirmy CermaVein.

Jako metodę nietermalną, bez znieczulenia nasiękowego (tumescencji), bez kompresjoterapii na pierwszym miejscu stawiamy klejenie systemem VenaSeal firmy Methronic.

Inną metoda nietermalną, bez znieczulenia nasiękowego (tumescencji) ale z kompresjoterapią zalecaną przez nas jest mechaniczno – chemiczna skleroterapia system Venofit f-my Balton.

DLACZEGO wybralismy system VenoSteam firmy CermaVein, gdzie żródłem energii cieplnej jest para wodna?

 

1. Jest najnowszą, najmniej inwazyjną metodą termalną!
2. Umożliwia jednoczesne usunięcie:
– pni żylnych GSV/SSV
– boczninc
– preforatorów
[ALL IN ONE]
3. Najmniejszy, najbardziej giętki cewnik (1,2 mm) wprowadzany jest bezpośrednio do żyły przez wenflon (bez prowadników, koszulek) szczelina ze strumieniem pary wynosi 0,1 mm.
4. Stała energia 60J / 1cm ściany żylnej, równomierna temperatura 120 st. C. (zużycie ok 2 ml wody na cała żyłę).

Żylaki – zdjęcia przed i po zabiegu