Miniflebektomia żylaków

Stosowana od kilkudziesięciu lat Miniflebektomia usuwanie żylaków, nazywana również metodą Mullera, należy do technik małoinwazyjnych i nowoczesnych, które pozwalają walczyć z niewydolnością przede wszystkim w odgałęzieniach żyły odpiszczelowej zlokalizowanych w okolicy krocza, pachwin oraz ud, a także siatkowatych żylaków grzbietowej części stóp, kostek i podudzia.

Usuwanie żylaków

Miniflebektomia usuwanie żylaków

Specjaliści podkreślają ponadto, że sposób ten to doskonałe połączenie leczenia operacyjnego i skleroterapii przy jednoczesnej eliminacji niepożądanych skutków obu metod. Jest to też rozwiązanie niezbyt kosztowne i proste dlatego, jeśli nie ma przeciwwskazań, coraz więcej pacjentów decyduje się na taki rodzaj usuwania żylaków.

Sam zabieg polega na usuwaniu zmienionych żył za pomocą małych haczyków wprowadzanych poprzez niewielkie nacięcia. Miniflebektomia wykonywana jest zazwyczaj w warunkach ambulatoryjnych, więc pacjent może szybko wrócić do codziennej aktywności. Najpierw ustala się przebieg żylaków (z reguły z wykorzystaniem obrazowania USG). Lekarz zaznacza flamastrem zmiany i znieczula ich okolicę roztworem adrenaliny z lidokainą. Miejscowe znieczulenie pozwala pacjentowi zachować pełną świadomość podczas zabiegu. Usuwanie żylaków tym sposobem trwa najczęściej godzinę, a maleńkie nacięcia nie narzucają konieczności szycia skóry.

Po zabiegu chirurg naczyniowy zakłada opatrunek oraz elastyczną opaskę, którą trzeba nosić przez około 3 tygodnie. Bezpośrednio po miniflebektomii nie można kierować pojazdami ani brać kąpieli przez 4 doby.

Klinika Flebologii Warszawa

Medical Hair & Esthetic
Arabska 5
03-977 Warszawa
Tel.: 22 403 64 26
Tel. kom.: 695 938 094
E-mail: warszawa@ChirurgiaEstetyczna.pl
Facebook / KlinikaPoland
YouTube / MedicalEsthetic

Klinika Flebologii Lublin

Medical Hair & Esthetic
Braci Wieniawskich 12B
20-844 Lublin
Tel.: 81 740 90 30
Tel. kom.: 609 202 229
E-mail: lublin@ChirurgiaEstetyczna.pl
Facebook / KlinikaPoland
YouTube / MedicalEsthetic